Skąd można odessać tłuszcz?

W zasadzie tłuszcze powinno się odsysać tylko w przypadku, gdy celem jest skorygowanie sylwetki. Odsysanie tłuszczu nie jest metodą na leczenie otyłości, a jedynie sposobem na modelowanie ciała. U kobiet występuje kilka standardowych miejsc, z których łatwo odessać nadmiar tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom i mimo szerzonych błędnych informacji liposukcja należy do jednego z bezpieczniejszych zabiegów chirurgii plastycznej.

Jakie części ciała można poddać liposukcji?

W ciele kobiety jest kilka miejsc, w których bardzo łatwo i szybko gromadzi się tkanka tłuszczowa. Jest ona traktowana jako dodatkowe źródło energii i właściwie kobieta może ją spalić we właściwy sposób jedynie podczas ciąży i karmienia piersią. Te miejsca to biodra, boczne obszary ud zwane bryczesami, kolana i łydki. Inne miejsca, z jakich można odessać nadmiar tłuszczu, ale które nie spełniają funkcji dodatkowego magazynu energii to: podbródek, piersi, ramiona oraz oczywiście pośladki i brzuch. W tych problemach może wam pomóc plastyka powłok brzusznych, która jest wykonywana przez klinikę Lineacorporis.

Plastyka powłok brzusznych – zasady zabiegu

Podczas jednorazowego zabiegu można odessać maksymalnie 4 litry tłuszczu, ale jest to ściśle związane z wagą ciała pacjenta lub pacjentki. Przyjmuje się, że nie może to być więcej niż 7% całkowitej wagi ciała oraz maksimum 40% powierzchni ciała. Istotne jest to, że możliwe jest odsysanie tłuszczu jedynie z wierzchnich warstw tkanki, które umiejscowione są na mięśniach. Biorąc pod uwagę ten fakt, trzeba zdawać sobie sprawę, że osoby otyłe chcące pozbyć się nadmiaru tłuszczu z brzucha nie otrzymają takie efektu, o jakim marzą, bo większość tłuszczu zlokalizowanego jest pod tymi mięśniami. Mimo bezpieczeństwa zabieg ten polecany jest osobom bez konsultacji lekarskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *