Inne

Skąd można odessać tłuszcz?

W zasadzie tłuszcze powinno się odsysać tylko w przypadku, gdy celem jest skorygowanie sylwetki. Odsysanie tłuszczu nie jest metodą na leczenie otyłości, a jedynie sposobem na modelowanie ciała. U kobiet występuje kilka standardowych miejsc, z których łatwo odessać nadmiar tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom i mimo szerzonych błędnych informacji liposukcja należy do jednego z bezpieczniejszych zabiegów chirurgii plastycznej.

Jakie części ciała można poddać liposukcji?

W ciele kobiety jest kilka miejsc, w których bardzo łatwo i szybko gromadzi się tkanka tłuszczowa. Jest ona traktowana jako dodatkowe źródło energii i właściwie kobieta może ją spalić we właściwy sposób jedynie podczas ciąży i karmienia piersią. Te miejsca to biodra, boczne obszary ud zwane bryczesami, kolana i łydki. Inne miejsca, z jakich można odessać nadmiar tłuszczu, ale które nie spełniają funkcji dodatkowego magazynu energii to: podbródek, piersi, ramiona oraz oczywiście pośladki i brzuch. W tych problemach może wam pomóc plastyka powłok brzusznych, która jest wykonywana przez klinikę Lineacorporis.

Plastyka powłok brzusznych – zasady zabiegu

Podczas jednorazowego zabiegu można odessać maksymalnie 4 litry tłuszczu, ale jest to ściśle związane z wagą ciała pacjenta lub pacjentki. Przyjmuje się, że nie może to być więcej niż 7% całkowitej wagi ciała oraz maksimum 40% powierzchni ciała. Istotne jest to, że możliwe jest odsysanie tłuszczu jedynie z wierzchnich warstw tkanki, które umiejscowione są na mięśniach. Biorąc pod uwagę ten fakt, trzeba zdawać sobie sprawę, że osoby otyłe chcące pozbyć się nadmiaru tłuszczu z brzucha nie otrzymają takie efektu, o jakim marzą, bo większość tłuszczu zlokalizowanego jest pod tymi mięśniami. Mimo bezpieczeństwa zabieg ten polecany jest osobom bez konsultacji lekarskiej.