Co trzeba wiedzieć o Dogu niemieckim

Jednym z największych psów są Dogi niemieckie. Mimo swojej ponury są one piękne i majestatyczne. Wiele osób marzy o tym, aby mieć w domu takie zwierzę. Jednak najpierw trzeba dowiedzieć się jaki tak właściwie jest ten pies.
Niektóre z jego cech można zauważyć od razu. Z całą pewnością jest duży, wiec potrzebuje dużo miejsca. Z łatwością może coś zabrać ze stolika czy nawet z wysokiej szafy. Dlatego trzeba uważać na drobiazgi i jedzenie.
Niewiele osób jest świadomych, że psy tej rasy mają delikatną psychikę. Stosunkowo łatwo je skrzywdzić i spowodować, że zamkną się w sobie. Są to zwierzęta bardzo łagodne z natury i nie sprawiają kłopotach w trakcie wychowania. Jednak potrafią też być uparte.
Dogi wymagają też odpowiedniego postępowania w związku z licznymi dolegliwościami układu pokarmowego (najbardziej groźny jest skręt żołądka). W okresie szczenięcym powinno się także uważać na stawy pieska. Niezbędnych informacji powinno się otrzymać od hodowcy, od którego kupiono szczeniaka. Niestety nie zawsze tak jest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *