Dogi niemieckie

Co trzeba wiedzieć o Dogu niemieckim

Jednym z największych psów są Dogi niemieckie. Mimo swojej ponury są one piękne i majestatyczne. Wiele osób marzy o tym, aby mieć w domu takie zwierzę. Jednak najpierw trzeba dowiedzieć się jaki tak właściwie jest ten pies.
Niektóre z jego cech można zauważyć od razu. Z całą pewnością jest duży, wiec potrzebuje dużo miejsca. Z łatwością może coś zabrać ze stolika czy nawet z wysokiej szafy. Dlatego trzeba uważać na drobiazgi i jedzenie.
Niewiele osób jest świadomych, że psy tej rasy mają delikatną psychikę. Stosunkowo łatwo je skrzywdzić i spowodować, że zamkną się w sobie. Są to zwierzęta bardzo łagodne z natury i nie sprawiają kłopotach w trakcie wychowania. Jednak potrafią też być uparte.
Dogi wymagają też odpowiedniego postępowania w związku z licznymi dolegliwościami układu pokarmowego (najbardziej groźny jest skręt żołądka). W okresie szczenięcym powinno się także uważać na stawy pieska. Niezbędnych informacji powinno się otrzymać od hodowcy, od którego kupiono szczeniaka. Niestety nie zawsze tak jest.